СПРОСТОВУЮ ПРИСЛІВ'Я "Горбатого могила виправить"

КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ ПОСТАВИ

Чому виникає біль у спині? Сам хребет боліти не може. Болять м’язи, зв’язки та сухожилля. Причина болю у спині – набряки тканин і спазми м’язів. Біль зазвичай виникає при ослаблених (через перенапруження чи розтягнення) м’язах. Він може виникнути раптово і посилюватися при русі, а спричиняє його будь-який фактор, що збільшує навантаження чи тиск на хребет: сутулість при сидінні у кріслі чи за кермом, неправильна осанка, неправильне підняття ваги, сон на неналежному матраці, недостатня фізична активність або перевантаження під час заняття спортом.

АНАТОМІЧНА БУДОВА ХРЕБТА

Хребет складається з хребців, які пов'язані між собою в трьох місцях. У передній частині хребта тіла хребців пов'язані між собою за допомогою міжхребцевих дисків, в задній частині є два міжхребцеві суглоба. Всі  разом вони й утворюють хребетний стовп. Здоровий хребет володіє рухливістю. У ньому виконуються нахили вперед-назад, вбік, можливо деяке скручування хребта. Рухливість забезпечують міжхребцеві диски. Диски виконують функцію амортизації і міцного з'єднання хребців між собою.
Початок дегенеративних змін у хребті найчастіше відбувається в міжхребцевому диску. Дегенеративні зміни міжхребцевих дисків призводять до порушення їх функції по правильному розподілу навантаження на хребці, знижується їх амортизаційна функція,  що призводить до нерівномірного посилення навантаження на кісткові структури і зв'язки, погіршення кровопостачання диска і структур хребта, викликає венозний застій.

Спочатку зміни захоплююють верхні і нижні краї хребців, де з’являються невеликі, неправильної форми нарости з кісткової тканини, що збільшують розміри верхньої та нижньої частини тіла хребця і зменшують еластичність і товщину міжхребцевого диска. Дегенеративні зміни зачіпають і суглоби, розташовані між верхніми і нижніми суглобовими відростками. Хребет втрачає колишню гнучкість, ніби спресовується і коротшає. Зменшується висота хребців в їх передній частині, величина і сила м'язів, слабшає і робиться менш пружним зв'язково-сухожильний апарат, знижується вміст кальцію в скелетних кістках. У результаті до 70 років людина стає меншою зростом, ніж була, скажімо, в 20-25 років, їїкістки робляться дуже крихкими, виникає небезпека частих переломів, у тому числі і травмування хребта.

Постава ( по рос.-"осанка" ) має велике значення в житті людини. Фізично здорові, успішні люди завжди відрізняються від інших рівною,  збалансованою поставою тіла. Навпаки, практично не досягають успіхів у своєму житті люди, які демонструють фізичні дефекти зовнішності чи помітні порушення пересування. Недарма медичні терміни "кіфоз" і "лордоз" походять від древніх слів "раб" і "господар" відповідно.

Правильна постава – вірна ознака здоров'я. Сильні м'язи спини, гнучкість хребта, еластичність суглобів – ось основні властивості здорового опорно-рухового апарату. При будь-яких порушеннях постава змінюється і, як наслідок, опущена голова, обтяжені плечі, зігнуті в колінах ноги, човгаюча хода. Причинами неправильної постави можуть бути спадкові, фізичні, психологічні, вікові  чинники і т.д.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ

Для проведення ефективного лікування важливо своєчасно і якісно діагностувати хворобу. Лікар проводить докладний огляд пацієнта, мануальне дослідження хребта і суглобів, функціональні проби, які дозволяють діагностувати порушені функції організму.

При необхідності застосовуються рентгенологічні методи діагностики, лабораторні обстеження, тощо. Велике значення мають результати попередніх досліджень, тому їх потрібно захопити на прийом до лікаря. Залежно від стану хворого, стадії захворювання та його поширення, лікар приступає до лікувального процесу.

В арсеналі лікаря різні методики мануальної терапії, рефлексотерапії, точкового та сегментарного масажу, лікувальної фізкультури, новітніх методик фізіотерапії.Проводиться мягкий, безболючий вплив на пацієнта для відновлення втрачених функцій. Поєднання сучасних малотравматичних методик лікування дає швидкий стабільний результат при больових синдромах, обмеженнях рухів в суглобах, післятравматичних розладах.

При хронічних захворюваннях важко сподіватися на швидке видужання. В таких випадках  лікар проводить немедикаментозну активізацію захисних можливостей організму методами фізіотерапії, рефлексотерапії, лікувальної гімнастики. Хронічі хворі з часом виснажуються не тільки фізично, а й психічно і потребують психологічної підтримки. Успішно застосовуючи методи психотерапії лікар може заспокоїти пацієнта і активізувати його на боротьбу з хворобою.

Медикаментозне лікування остеохондрозу направлене на зняття больового  синдрому, дає тимчасовий ефект і пререводить захворювання у хронічну форму.
На відміну від цього, мануальна терапія, впливаючи на причину хвороби, а не її наслідки, дає стійкий тривалий результат.

Мануальний терапевт П.Важовський
 
Besucherzahler male order brides russia
счетчик посещений
 
 
 
Оперативна розробка вебсайтів